Istnieje wiele pięknych miejsc na ziemi, które warto zwiedzić. Jednym z takich miejsc jest Jemen. Jest to państwo, a w zasadzie republika, położone na Bliskim Wschodzie, na Półwyspie Arabskim. Do republiki Jemenu należy także archipelag Sokotra, leżący już w Afryce. Jemen jest krajem graniczącym z Omanem oraz z Arabią Saudyjską. Kraj jest położony nad Morzem Arabskim oraz Morzem Czerwonym. Jest to niezwykle piękne miejsce, idealne na urlop, kiedy już skończy się pandemia wirusa COVID-19. O czym trzeba pamiętać, odwiedzając Jemen?

Kraj arabski to nie Bordeaux

W krajach arabskich dominującą religią jest islam. W związku z tym odradza się podróżowanie po tym kraju samotnym kobietom. Jeśli decydujecie się wybrać w podróż bez mężczyzny, wówczas zadbajcie o to, aby być w dużej grupie i się nie rozdzielać. Niestety religia islamska traktuje kobietę, jako własność mężczyzny, zatem podróżowanie samej po prostu nie jest bezpieczne. Również zadbaj o to, aby odpowiednio zakryć swoje ciało. Ważne jest, aby zakryć ramiona oraz dekolt, gdyż inaczej może to przyciągać spojrzenia mężczyzn oraz spotkać się z negatywną rekcją lokalnych kobiet. Jeśli na targach zobaczysz Koran, lepiej jest go nie dotykać. Niewiernym nie wolno dotykać świętej księgi islamu, więc jeśli to zrobisz, mogą spotkać Cię negatywne konsekwencje.

Zakupy w Jemenie

W krajach arabskich powszechną praktyką jest targowanie się. Zapomnij, że uda Ci się cokolwiek kupić, bez wcześniejszej dyskusji na temat ceny danego produktu. Szczególnie atrakcyjna jest biżuteria jemeńska i to właśnie o nią warto się targować. Biżuteria jemeńska jest wyjątkowo piękna i atrakcyjna wizualnie, dlatego jeśli uda Ci się wytargować za nią niską cenę, będzie to bardzo opłacalny interes. Targowanie się nie jest jednak takie łatwe, już za sam fakt bycia turystą zapłacisz więcej, niż byłoby to w przypadku mieszkańca Jemenu. Potraktuj to jako przygodę i ćwiczenie w negocjacjach. Ostatecznie jesteś przecież na urlopie i wszystko może być po prostu dobrą zabawą.