Przedsiębiorcy, którzy muszą magazynować towar zwykle szukają najbardziej oszczędnego sposobu, aby nie generować dużych kosztów. Świetnym rozwiązaniem wybieranym przez coraz więcej firm są hale namiotowe. W tego typu magazynach można trzymać naprawdę rożne produkty bez obawy, że coś im się stanie na przykład przez złe warunki atmosferyczne. Oczywiście hale zrobione w ten sposób ma swoje wadi i zalety, a o tym dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie można przeczytać poniżej.

Namioty magazynami XXI wieku

Budowane z cegły czy blachy hale zaczynają przechodzić do historii, albowiem coraz częściej zastępują je ich odpowiedniki stworzone z namiotów. Wiele różnych towarów można przechowywać w takich magazynach bez straty na ich jakości, albowiem hale są tworzone z coraz to lepszych materiałów. W namiotach można utrzymywać stałą temperaturę oraz zapobiec wilgoci stosując odpowiednie środki i sprzęt. W związku z tym z takiego rozwiązania korzystają zarówno producenci opon, jak i właściciele sklepów spożywczych.

Dodatkową zaletą hal namiotowych jest ich konstrukcja, którą można szybko postawić, ale też równie prędko rozmontować i przenieść w inne miejsce. Taka mobilności magazynów nigdy nie była dostępna, więc teraz wielu przedsiębiorców chwali sobie możliwość zmiany lokalizacji magazynu dla towarów.

Tanie, ale dobre rozwiązanie: namioty jako punkty usługowe.

W dobie pandemii zwiększyło się zapotrzebowanie na świadczenie różnych usług na powietrzu, a nie w zamkniętych pomieszczeniach. W ten sposób dzięki namiotom można było stworzyć miejsca pobierania wymazów, a także oczekiwania dla pacjentów, którzy byli podejrzani o zakażenie patogenem. Co ciekawe nawet przedsiębiorcy zobaczyli w namiotach handlowych możliwość na poradzenie sobie z obostrzeniami. Jeden z biznesmenów prowadzących galerię handlową, kiedy ogłoszono zamknięcie tych instytucji przeniósł sklepy poszczególnych firm do namiotów i w ten sposób pozwolił ludziom na zakup ubrań czy zabawek dla dzieci, a jego interes nadal mógł funkcjonować.

Wady namiotów.

Oczywiście nie istnieją rozwiązania idealne. Niestety, ale wiele zależy od warunków atmosferycznych, ponieważ przy dużym wietrze, albo silnym deszczu namiot może zostać porwany przez podmuch powietrza, albo rozerwać się w wyniku naporu sporych ilości wody zalegających na dachu konstrukcji. Jednak latem taki sposób na sprzedaż różnych artykułów jest świetnym rozwiązaniem, a skutecznie już dawno wypróbowali go sklepikarze, którzy na targowiskach rozkładają sprzedają między innymi owoce, warzywa, a nawet ubrania pod osłoną z namiotów.

Choć namioty nie są solidnymi konstrukcjami to fakt, że są tanie w zakupie oraz łatwe do składania oraz rozkładania sprawił, że mają rzesze zwolenników, którzy mając do wyboru kupienie blaszanego baraku zdecydowanie postawią na namiot. Dzięki temu firmy, które posiadają w swojej ofercie hale namiotowe czy pojedyncze namioty nie mogą narzekać na brak klientów oraz zysku. Poza tym w dobie pandemii zapotrzebowanie jeszcze się zwiększyło, a konstrukcje z tworzyw sztucznych są wykorzystywane w wielu branżach.