Jeżeli planujemy ślub powinniśmy określić przede wszystkim jego motyw przewodni. Większość par chce, aby ten dzień był jak najbardziej wyjątkowy i sprawił, że wszystko będzie magiczne. Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem do niego nuty romantyzmu, która sprawi, że wydarzenie to stanie się niezapomniane nie tylko dla was, ale również dla gości.

Moc dodatków

Sukces w stworzeniu romantycznego nastroju to wykorzystanie odpowiednich dekoracji. Romantyczne wesele nie obędzie się bez kwiatów i świec, które stworzą niesamowity klimat. W kościele doskonale sprawdzą się latarenki, a na stołach w sali weselnej eleganckie świeczniki. Warto również wcześniej oglądać zdjęcia ślubne innych par, ponieważ jest to najlepsze źródło naszych inspiracji.

Miejsce jest niezwykle istotne…

…ale nie najważniejsze. Romantyczne wesele zazwyczaj przywodzi na myśl konie, pałacyk oraz piękne jezioro w tle. Nie jest to jednak koniecznością. Bez względu na to, w jakim miejscu organizowane jest wasze wesele bez problemu można zaaranżować je w taki sposób, aby było romantycznie. Przykładowo, jeżeli planujemy tą uroczystość na świeżym powietrzu możemy pomyśleć nad udekorowaniem otoczenia zwiewnymi, delikatnymi tkaninami. Wystarczy jedynie trochę wyobraźni oraz zaangażowania w dekorowaniu.