Używane, niepotrzebne nam samochody często bezskutecznie próbujemy sprzedawać na stronach aukcyjnych typu allegro, otomoto czy olx bądź też wystawiając je w różnych innych ofertach. Nierzadko trafiamy na sytuacje, w których nikt nie chce naszego samochodu kupić, nawet jeśli obniżamy cenę. Co w takiej sytuacji, jako osoba sprzedająca samochód, możemy zrobić?

Otóż, możliwości jest kilka, ale najważniejszą i najpopularniejszą z nich jest nic innego, jak po prostu skup aut. Skupy aut oferują nam atrakcyjne ceny za nabycie naszego samochodu, bardzo często nieistotny jest nawet stan techniczny jeśli chodzi o samą sprzedaż, chociaż oczywiście będzie miał on znaczący wpływ na cenę, a więc na kwotę jak dostaniemy od osoby prowadzącej taki skup samochodów. Motoryzacja w Polsce jest dziedziną bardzo już rozwinięta, na każdej posesji widzimy już samochód, często nawet jest to kilka pojazdów. Naturalnym więc staje się fakt, iż samochodów jest coraz więcej, więc też powstaje coraz więcej skupów oraz złomowisk. Skupy samochodów są o tyle atrakcyjne, iż oferują nam rozsądne ceny za auto, którym i tak już nie wykonujemy żadnych czynności.

Jak znaleźć skup aut?

Skupy samochodów z reguły wystawiają swoje oferty w internecie. Wpisując w jakąkolwiek wyszukiwarkę frazę skup samochodów, znajdziemy setki, jak nie tysiące ogłoszeń dotyczących takich skupów. Każde ogłoszenie jest nieco inne od innego, jednak w naszych poszukiwaniach powinniśmy kierować się przede wszystkim perspektywą logistyczną, a więc do którego skupu samochodów mamy najbliżej. Najrozsądniej będzie w takiej sytuacji wybrać kilka skupów które znajdują się dość blisko nas, warto więc przytoczyć sobie jakiś obręb, ilość kilometrów od naszego miejsca zamieszkania w każdą stronę, w ramach której będziemy szukać najlepszych ofert dla naszego samochodu. Następnie, powinniśmy odwiedzić wszystkie skupy, które wcześniej wyznaczyliśmy w obrębie strefy naszych poszukiwań. Przejeżdżając po skupach powinniśmy zapisywać ceny, które podają nam właściciele za nasz samochód. Na koniec dochodzi do podsumowania, a więc do wybrania najlepszej oferty. W niektórych przypadkach ceny mogą różnić się drastycznie, ale w większości przypadków różnice będą niewielkie – wtenczas należy podjąć decyzje bardzo rozsądnie. Patrzeć należy wtedy nie tylko pod kątem ewentualnego uzyskania jak najlepszej ceny, ale także powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dystans, jaki mamy do przejechania w obie strony na ten właśnie, konkretny skup aut.