Wielu z nas zastanawia się nad tym, gdzie warto wymieniać obce waluty tak, aby było to dla nas jak najbardziej korzystne. Każdy, kto posiada banknoty euro, dolary, funty, bądź jakąkolwiek inną walutę pragnie, aby otrzymać za nią jak największą sumę pieniędzy w złotówkach. Gdzie więc powinniśmy dokonywać przewalutowania?

Najpopularniejsze stacjonarne kantory

W tej chwili nadal najpopularniejsze są stacjonarne kantory czyli punkty, do których musimy pofatygować się osobiście. Przykładowo taki kantor Tesco Bydgoszcz ma kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkuset klientów jednego dnia. Świadczy to o tym, że rzeczywiście tego typu miejsca są nadal potrzebne i Polacy chętnie z nich korzystają.
W każdym większym, a nawet w malutkich miejscowościach możemy spotkać choć jeden kantor, czyli punkt, w którym możemy wymienić obcą walutę na polskie złote, bądź wymienić złotówki na inną walutę kraju, do którego przykładowo się właśnie wybieramy.

Wymiana pieniędzy w internecie

Pieniądze możemy także wymieniać w internecie. W sieci istnieje kilka znanych kantorów online, które stale zyskują na popularności. Co sprawia, że stają się z każdym dniem popularniejsze? Przede wszystkim wygoda dla osób chcących skorzystać z możliwości wymiany walut. Możemy siedząc wygodnie we własnym fotelu wymienić waluty w ciągu kilku chwil. Co również jest bardzo ważne, kantory online oferują zazwyczaj znacznie lepsze kursy walut właśnie z tego powodu, że nie mają tak dużych kosztów utrzymania jak obiekty stacjonarne.