Oferowanie noclegów nie jest łatwym biznesem szczególnie w czasie pandemii. Jednak branża hotelarska ma duże szanse, aby nadal być gałęzią biznesu, która będzie się rozwijać. Ludzie cały czas chcą wyjeżdżać na wycieczki i odpoczywać w luksusowych miejscach i to nie tylko za granicą! Poza tym ciągle istnieją firmy, które często wysyłają swoich pracowników na delegacje, a podróż służbowa wiąże się z koniecznością zapewnienia noclegu.
Jak założyć hotel, aby stał się dochodowym interesem?
Każdy kto chce zainwestować swoje pieniądze w stworzenie miejsca noclegowego musi liczyć się z dużym wkładem własnym oraz tym, że nie da się od razu odzyskać włożonych w taki biznes pieniędzy. Potrzeba czasu, aby klienci dowiedzieli się o istnieniu nowego hotelu, a ponad to trzeba wyrobić sobie dobrą opinię, aby potencjalni podróżni chętniej wybierali dany hotel.
Podczas planowania biznesu najlepiej zadbać o to, aby klienci otrzymali na miejscu kompleksowe usługi, a to oznacza, że oprócz zwykłych pokoi, w których stanie łóżko, telewizor i szafki nocne warto też zadbać o dobrze wyposażoną kuchnię, w której na miejscu będą przygotowywane śniadania, obiady oraz kolacje, a także strefę SPA i dodatkowo siłownię. Dzięki temu podróżni mogą nie tylko odpocząć podczas snu, ale także zrelaksować się w trakcie masaży, albo wizyty w saunie. Oczywiście takie usługi powinny być dodatkowo płatne, choć niektóre hotele po prostu podwyższają cenę za nocleg nie wprowadzając żadnych extra opłat.
Wyposażenie pokoju kluczem do sukcesu!
Niektórzy przedsiębiorcy popełniają karygodne błędy już na samym początku. Wiele osób myśli, że wystarczy stworzyć bazę noclegową w atrakcyjnym turystycznie miejscu i dzięki temu pieniądze same będą spływać strumieniem do portfela. W rzeczywistości trzeba mocno się napracować, aby hotelarstwo przyniosło oczekiwany zysk. Po pierwsze warto zainwestować w wyposażenie pokoju i stworzenie klimatu, w którym goście będą się dobrze czuć. Pokój hotelowy to dla wielu osób jedyna możliwość na wypoczynek po ciężkim dniu spędzonym na biznesowych rozmowach, albo wycieczkach i zwiedzaniu atrakcji turystycznych. W związku z tym powinien dawać ukojenie, a także być po prostu przyjemnym miejscem gdzie, aż chce się wracać. Materac musi być wygodny, na wyposażeniu miejsca noclegowego powinien być dostęp do czajnika elektrycznego, kawy oraz herbaty. Pokój musi być w jasnych i przyjemnych barwach i warto postawić na dodatki, czyli wazoniki, kwiaty, poduszki dekoracyjne, które nadadzą niepowtarzalnego klimatu.
Podsumowując, otwarcie biznesu w hotelarstwie to dopiero początek trudnej drogi do osiągnięcia finansowego sukcesu, ale przykłady hoteli takich jak Marriott czy rodzimy Gołębiewski pokazują, że faktycznie można stworzyć nawet całą sieć miejsc noclegowych i sprawić, aby taki biznes przynosił oczekiwane zyski. Jednak należy włożyć w takie przedsięwzięcie dużo pracy oraz mieć choć minimalne doświadczenie w prowadzeniu biznesów, a także posiadać zaplecze finansowe by wszystko poszło zgodnie z założonym planem.
Najnowsze komentarze