Uniknąć błędów

Właśnie awansowałaś na menedżera. Czy wiesz, że od 40 do 70% początkujących menedżerów nie spełnia oczekiwań zarządu i zostaje zwolnione ze stanowiska w ciągu 24 miesięcy pracy jako menedżer? Jeśli chcesz tego uniknąć zapisz się na szkolenie FTM, które pomoże ci rozwinąć umiejętności miękkie.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • czego brakuje początkującym menedżerom
  • czym jest kurs FTM (First Time Manager)

Osoby na stanowisku menedżerskim muszą sprostać wielu oczekiwaniom. Nie tylko przestrzegać procedur, korygować niewłaściwie zachowania pracowników, sprawdzać postępy pracy zespołu, ale także wykonywać własną pracę i realizować cele inne niż wtedy, kiedy było się częścią zespołu. Dlatego początkujący menedżerowie nagle tracą grunt pod nogami i nie wiedzą, jak się zachować. Profesjonalne szkolenia FTM pozwolą im przybliżyć pracę menedżera i zdobyć umiejętności, które pomogą być dobrym zarządcą zespołu.

Czego brakuje początkującym menedżerom?

Głównymi czynnikami wpływającymi na zły start jako menedżer są:

  • Brak niezbędnych umiejętności kierowniczych – nie każdy jest dobrze przygotowany do zarzadzania podwładnymi, co ma wpływ na funkcjonowanie już w pierwszych tygodniach pracy na nowym stanowisku, głównie poprzez błędy decyzyjne, nieumiejętny podział zadań w zespole oraz zaniedbanie własnych obowiązków w wyniku złego gospodarowania czasem.
  • Trudności w relacjach interpersonalnych – nowemu menedżerowi ciężko przestawić się z funkcji członka zespołu na lidera swoich współpracowników. Dodatkowo sam odpowiada przed nowym przełożonym z wyższego szczebla, co powoduje dodatkowy stres i sprzyja konfliktom zarówno z podległym zespołem, jak i z innymi menedżerami.
  • Wypalenie zawodowe – po awansie zmieniają się oczekiwania wobec pracownika. Konieczna jest u niego reorientacja myślenia na realizację celów poprzez zespół. Nieumiejętność poradzenia sobie w tej sytuacji często kończy się frustracją i samodzielnym usiłowaniem realizowania zadań całego zespołu. Skutkuje to szybkim wypaleniem zawodowym i problemami zdrowotnymi.

Aby zapobiec temu wszystkiemu warto odpowiednio przygotować się do nowej roli poprzez specjalistyczne kursy, takie jak szkolenia FTM.

Szkolenia otwarte FTM (First Time Manager) – na czym polegają?

Otwarte szkolenia FTM pozwalają zdobyć profesjonalne umiejętności menedżerskie. W trakcie profesjonalnych kursów menedżerowie różnego szczebla pracujący w firmach z różnych branż z całej Polski dowiadują się, jak zarządzać zespołem, jak rozłożyć swoje nowe obowiązki, jak zmienić swój sposób myślenia i być jednocześnie osobą nadzorującą pracę zespołu i liderem wprowadzającym zmiany. Dzięki tym szkoleniom początkujący menedżer nauczy się jak zarządzać zespołem, jak pobudzić zespół do innowacyjnych działań i jak realizować cele narzucone przez menedżerów wyższego szczebla.

Szkolenia FTM (First Time Manager) – jak się można na nie zapisać? Jaki jest ich czas trwania?

Na szkolenie FTM można zapisać się wchodząc na stronę organizacji ICAN, która stworzyła te szkolenia. Tam dowiesz się też więcej na temat szkoleń, co one ci dadzą. Pamiętaj, że z takiego rodzaju szkoleń skorzystało już kilka tysięcy osób z całej Polski. Większość kursantów wybrała kontynuację szkoleń z oferty firmy, aby jeszcze lepiej usprawnić swoją działalność jako lider zespołu.