Budując dom nadchodzi w końcu moment, w którym powinniśmy na poważnie zainteresować się kwestią montowania parapetów. Ich odpowiednie zamontowanie jest istotne nie tylko na spełnianą przez nie funkcję, ale również ze względu na to, że są one istotnym elementem dekoracyjnym.

Parapet zewnętrzny

Budowle muszą być konstruowane w odpowiedniej kolejności i czasie, aby zminimalizować ryzyko związane z ich późniejszym uszkodzeniem. Aby elewacja pozostała w nienaruszonym stanie należy pamiętać, aby montować parapety tylko podczas słonecznej pogody. Nie może się bowiem w miejsce ich łączenia dostać woda, która podczas ujemnych temperatur będzie zamarzać, powodując uszkodzenia zarówno nich, jak i elewacji.

Parapet wewnętrzny

W tym wypadku warto uświadomić sobie, że montowany przez nas parapet przez długi okres czasu będzie pełnić także funkcję ozdoby. Dlatego tak ważne jest, aby pomyśleć nad jego stonowaną kolorystyką, która będzie pasować do zaplanowanego przez nas późniejszego wyglądu wnętrza. Bez względu na to, jakiego koloru będą ściany czy posadzka oraz tego, w jakim stylu zostaną zakupione meble, parapet powinien nie wyróżniać się na ich tle, a jedynie dopełniać pomieszczenie. Właśnie dlatego nie warto w tym przypadku inwestować w oryginalne wzory tego elementu.