Wybierając się w podróż do innego miasta często zastanawiamy się co powinniśmy w nim obowiązkowo zobaczyć. Nie zawsze wystarcza nam bowiem czasu na to, aby zapoznać się z większością miejsc wartych zwiedzenia. Zwłaszcza, jeżeli miasto ma wiele atrakcji godnych uwagi.

Punkt obowiązkowy

Miejscem, do którego nie można się nie udać podczas pobytu w mieście Wrocław jest ogród zoologiczny. Jest on bowiem najstarszym z istniejących w Polsce i jednym z najciekawszych ze względu na fakt, że posiada ono aż 12 pawilonów tematycznych, w których możemy zobaczyć przedstawicieli ich regionów. Największą popularnością cieszy się Afrykarium, które jest niczym innym jak oceanarium, którego okazy reprezentują środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Atrakcją samą w sobie w nim jest przezroczysty tunel otoczony wodą, z którego zwiedzający mogą obserwować różne gatunki ryb.

Nacisk na edukowanie

Wyjątkowe we Wrocławskim zoo jest również to, że idzie ono z duchem czasu, starając się wprowadzać coraz to nowsze innowacje. Jednym z takich przedsięwzięć było utworzenie pawilonu „KLIMAT, LUDZIE, ZWIERZĘTA”, w którym… nie ma zwierząt. Jest on jednak szczególnie warty zwiedzenia, ponieważ znajdują się w nim ekspozycje, które naświetlają problem globalnego ocieplenia w rejonach szczególnie narażonych na odczuwanie jego efektu. Turystyka powinna przede wszystkim uczyć nas czegoś nowego o otoczającym nas świecie i zoo we Wrocławiu realizuje tę misję.