Idealne przyjęcie urodzinowe to marzenie każdego dziecka. To jednak my, rodzice, musimy skupić się na przygotowaniach i zapewnieniu doskonałej rozrywki, która na długo zapadnie w pamięci młodego solenizanta i jego gości. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić idealne przyjęcie urodzinowe dla dziecka!

Gdzie zorganizować dziecięce urodziny?

Obecnie wiele miejsc i punktów rozrywkowych oferuje organizację przyjęcia urodzinowego dziecka. Rodzice najmłodszych dzieci najczęściej wybierają sale zabaw, które oferują możliwość przygotowania poczęstunku dla dzieci i ich opiekunów. Sala zabaw to szczególnie dobry pomysł, gdy rozważamy zaproszenie dużej ilości gości – większość z tego typu punktów posiada w ofercie opiekę wykwalifikowanego animatora, który organizuje zabawy i rozrywki dla najmłodszych. Przyjęcie urodzinowe można urządzić także w:

– ogrodzie zoologicznym, gdzie atrakcją jest możliwość wzięcia udziału w pokazach i ciekawych prelekcjach edukacyjnych, które prowadzone są przez pracowników ZOO,
– kinach, w których dodatkowo odbywa się zwiedzanie zaplecza kinowego, poczęstunek oraz pokaz bajek,
– niektórych muzeach, skansenach i centrach naukowych, które nastawione są na zwiedzanie przez najmłodszych,
– obiektach sportowych (np. na basenach, w aquaparkach, parkach linowych, salach z trampolinami),
– obiektach rozrywkowych (np. laser house, dom strachu, pokoje zagadek).

Poczęstunek dla dzieci

Z pewnością nie ma żadnych urodzin bez tortu i smacznych przekąsek. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się co serwowane jest w obiekcie, a także dopytać, czy nasi goście nie mają specjalnych potrzeb żywieniowych (np. alergii pokarmowych na jaja, mleko czy gluten, które wykluczają możliwość spróbowania słodkości). Warto również zdecydować się na wprowadzenie zdrowych i smacznych przekąsek do dziecięcego menu urodzinowego, takich jak kolorowe, pełne warzyw kanapki, świeże soki, owocowe koktajle i różne pożywne przekąski, które zastąpią słone paluszki, gazowane napoje i dużą ilość słodyczy.