Pomoc w nauce nie jest niczym nadzwyczajnym. Wiele osób korzysta z korepetycji czy kursów doszkalających w prywatnych placówkach, aby lepiej wypaść na egzaminach kończących liceum czy szkołę wyższą. Prowadzenie firmy, która oferuje takie usługi jest dość opłacalne, ponieważ biznes ten jest stabilny, a ponad to zawsze będzie zapotrzebowanie na nauczycieli pomagających w nauce.

Jak otworzyć firmę zajmującą się korepetycjami?

Na początek wcale nie trzeba posiadać dużego wkładu własnego, albowiem w dzisiejszych czasach większość lekcji odbywa się zdalnie, dlatego jednoosobowa działalność mająca na celu doszkalanie może mieć swoją siedzibę nawet w prywatnym mieszkaniu. To pozwala na dużą oszczędność, jeśli chodzi o pieniądze, które trzeba byłoby wydać na wynajęcie osobnego lokalu. Samo założenie firmy nic nie kosztuje. Formalności załatwia się online. Przepisy są jasne i czytelne, więc nie jest to skomplikowane. Koszty prowadzenia działalności to odprowadzanie co miesiąc podatku dochodowego oraz składek ZUS, a także podatku VAT, jeśli jest się tak zwanym “vatowcem”.

Spraw, aby nauka była dla innych przyjemna!

Kluczem do sukcesu każdej firmy, która prowadzi przygotowanie pod egzaminy jest zachęcenie uczniów do tego, aby zaczęli w pozytywny sposób kojarzyć uczenie się, które do tej pory było dla nich tylko przykrym obowiązkiem. Prowadzenie zajęć w taki sposób, aby przyswajanie wiedzy było przyjemnością na pewno nie jest łatwe, dlatego jeśli ktoś oferuje takie usługi, a jednocześnie ma same dobre opinie od kursantów to sukces jego firmy jest niemal gwarantowany. Warto pokusić się na przykład o uczenie języka obcego poprzez słuchanie piosenek czy naukę matematyki podczas układania klocków lego.

Szkolenia -sposób na rozwinięcie biznesu.

Wiele firm, które zajmują się korepetycjami dla uczniów szkół średnich czy wyższych w celu poszerzenia wachlarza usług decyduje się na organizowanie szkoleń dla osób dorosłych. Oczywiście jest to dość odmienna dziedzina w porównaniu do uczenia młodzieży, ale dość dochodowa. Kursy mogą być prowadzone z myślą o pracownikach korporacji, którzy na przykład chcą nauczyć się kompetencji miękkich. Firma powinna w takim wypadku zatrudnić coacha, który ma doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu warsztatów. Jedna sesja dla grupy liczącej kilka osób to zysk liczący nawet dwa do trzech tysięcy złotych, więc jest o co walczyć.

Zapotrzebowanie na rynku korepetycji oraz szkoleniowym cały czas wykazuje tendencje wzrostową, dlatego warto pokusić się o otwarcie takiego biznesu i rozpoczęcie nauczania maluszków, młodzieży lub dorosłych. Nawet jeśli nie masz wykształcenia pedagogicznego to możesz po prostu zatrudnić osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje. Co prawda zwiększy to koszty prowadzenia działalności, ale oczywiście umożliwi jej prowadzenie. Warto skupić się na rekrutacji, aby przyjąć do pracy jedynie kompetentnych nauczycieli i coachów, ponieważ samozwańczych korepetytorów jest mnóstwo, ale w rzeczywistości posiadają oni niewielką wiedzę co przełoży się na opinie o Twojej firmie.